Aktualitet

Rama publikon një tjetër video: Ja çfarë vendosëm me homologun grek

Shkruar nga Liberale
Rama publikon një tjetër video: Ja çfarë vendosëm me

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video tjetër nga takimi me homologun e tij grek, Kyriakos Mitsotakis.

"Shqipëria dhe Greqia do të intensifikojnë dialogun dhe rrisin bashkëpunimin?????" shkruan Rama në Facebook, por pa shtuar detaje të tjera.

Më herët u tha se fokusi i takimit ishte i vendosur tek Marrëveshja e Detit me Shqipërinë dhe qëndrimi i Mitsotakis në lidhje me mbështetjen që Greqia do t’i ofrojë Shqipërisë për hapjen e negociatave, me kusht që të mbrohen interesat e minoritetit grek në Shqipëri./Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/418566652396433/

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH