Aktualitet

Rama publikon foto nga takimi me ambasadoren Kim dhe jep një lajm

Shkruar nga Liberale

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, ka njoftuar se shumë shpejt në vend do të krijohet Komiteti i Përbashkët me Dhomat e Tregtisë.

Nëpërmjet një postimi në rrjete sociale, ky kryeministri ka publikuar foto nga takimi në tryezën e rrumbullakët, ku e pranishme ishte dhe Ambasadorja e SHBA-ve, Yuri Kim, Rama thekson se ky komunitet do i japë mundësi biznesit vendas e të huaj, për të forcuar partneritetin me qeverinë.

“Krijimi së shpejti i Komitetit të Përbashkët me Dhomat e Tregtisë do t’i japë komuniteteve të biznesit vendas e të huaj, një mundësi më shumë për të forcuar partneritetin me qeverinë”, shkruan Rama.

Postimin e plotë e gjeni KËTU

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH