Aktualitet

Rama për Kurtin: Shiko dosjen e bashkimit doganor Shqipëri-Kosovë

               Publikuar në : 15:44 - 12/11/19 liberale

Kryeministri Edi Rama, teksa ka bërë një bilanc të asaj se çfarë u arrit në takimin e Ohrit, është shprehur i vendosur ta heqë kufirin mes Shqipërisë dhe Kosovës.

Në një intervistë për TCH, Rama ka kritikuar qëndrimet që Albin Kurti ka mbajtur ndaj lëvizjeve politike të kryeministrit shqiptar.

Rama ka kërkuar më shumë vëmendje për këtë çështje nga kryeministri i ardhshëm i Kosovës, të cilit i kërkon të shikojë dosjen e bashkimit doganor Shqipëri-Kosovë, se përse asnjëherë nuk u bë realitet./Gazeta Liberale

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back