Aktualitet

Rama-PD-së: Në 30 korrik votojmë listat e hapura, po e zvarrisni...

Shkruar nga Liberale
Rama-PD-së: Në 30 korrik votojmë listat e hapura, po e

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pak pas përfundimit të mbledhjes së Këshillit Politik, ndërsa i dha një mesazh të qartë opozitës jashtëparlamentare.

Kreu i qeverisë thotë se Kuvendi në 30 korrik voton hapjen e listave.

"Miqve të PD u them shumë thjeshtë: Kuvendi në 30 korrik voton hapjen e listave dhe këtë jo ju, po as ne nuk e ndryshojmë dot, sepse ky është qartësisht vullneti i shqiptarëve edhe përtej partive që sot janë në parlament! Fatmirësisht risitë kushtetuese nuk pengojnë asgjë për ju!

Ju doni lista të hapura 100%!Votimi i 30 korrikut nuk e pengon këtë.Jemi gati ta diskutojmë pa humbur asnjë ditë pas 30 korrikut. Ju doni koalicion parazgjedhor s’e nuk ndaheni dot nga LSI! As këtë s’e pengon votimi i 30 korrikut. Edhe këtë e zgjidhim po të keni vullnet pozitiv.

Shkurt, pengesa juaj sot nuk është as kushtetuese,as juridike,po thjesht politike!Ju doni të merrni peng hapjen e listave e të zvarrisni procesin me alibira absurde.Por për këtë s’keni konsensus nga ne dhe mund ta bëni pa ne, siç bëtë kur dogjët mandatet e kur ikët nga zgjedhjet!

Shqipëria është shumë e vogël për sherre e mosdakordësira që zmadhohen nga hiçi dhe pushteti shkon e vjen po Shqipëria mbetet, prandaj mendoni pak më shumë për Shqipërinë dhe pak më pak për sherrin e radhës, se me sherr as keni fituar e as fitoni dot ju, po lëndohet Shqipëria", shkruan Rama në Twitter. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH