Aktualitet

Rama: Opinioni i Venecias i mirëpritur, por 25 prilli nuk pret më

               Publikuar në : 16:58 - 29/10/20 liberale

Kryeministri Edi Rama deklaroi se zgjedhjet e 25 prillit nuk mund të presin opinionin e Venecias.

“Opinioni i Venecias kërkohet “post factum”, ligji ka kaluar, Kushtetuta u ndryshua që në qershor. Tani kërkohet të ndalim gjithçka dhe të presim, por çfarë të presim? Opinioni i Venecias është i mirëpritur dhe do të diskutohet, por 25 prilli nuk pret më”, u shpreh Rama.

Kreu i qeverisë nënvizoi se votuesit e PD-së, në zgjedhjet e ardhshme, “do ta japin votën për Lulin dhe mbrapsht do të marrin edhe Ilirin me Monikën”.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back