Aktualitet

"Rama: ODIHR foli për Zgjedhjet", hap sot Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Rama: ODIHR foli për Zgjedhjet", hap sot Gazetën Liberale

Për kryeministrin Rama, zgjedhjet e 25 prillit, por edhe fushata që i parapriu ato ishin me integritet.

Për ta mbështetur këtë i është referuar raportit paraprak të OSBE/ODIHR.

Këtë pohim, shefi i qeverisë shqiptare e ka bërë për kanalin “France 24”.

Megjithëse pas zgjedhjeve deklarata e vëzhguesve të misionit ndërkombëtar nënvizoi shqetësimin e shitblerjes së votës dhe drejtuesja Urszula Gacek shtoi mes tyre edhe vijën e paqartë të ndarjes mes partisë në pushtet dhe shtetit, si edhe keqpërdorim të administratës publike, kryeministri e sheh ndryshe.

Për më tepër ndiqni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH