Aktualitet

Rama nuk e ndryshon Kryesinë, i zgjatet mandati edhe një vit

Shkruar nga Liberale
Rama nuk e ndryshon Kryesinë, i zgjatet mandati edhe një vit

Nuk ndryshon Kryesia e PS-së. Edhe pse i ka mbaruar mandati 4 vjeçar dhe sot duhet të zgjidheshin emrat e rinj, kryeministri Edi Rama ka kërkuar që kjo të vijojë edhe për një vit, pra më këtë do të shkohet në zgjedhjet. Ai tha se në sekretariat do të ketë disa ndryshime, por as sot nuk u mor një vendim.

Anëtarët e Kryesisë së PS-së 

Edi Rama

Taulant Balla

Gramoz Ruçi

Ditmir Bushati

Mimi Kodheli

Eglantina Gjermeni

Vangjush Dako

Fatmir Xhafaj

Valentina Leskaj

Niko Peleshi

Lindita Nikolla

Evis Kushi

Erion Veliaj

Damian Gjiknuri

Blendi Klosi

Erion Braçe

Armando Subashi

Arben Ahmetaj

Olta Xhaçka

Pandeli Majko

Vasilika Hysi

Ermonela Valikaj Felaj

Ulsi Manja

Taulant Balla- Sek. Përgjithshëm

Alfred Peza- Media e Shoqëria Civile

Blerina Gjylameti- Org. Digjital

Ilir Beqaj- K. Rajoneve

Laert Duraj- Emigracioni

Teuta Vodo- Ndërkombëtare

Arben Pëllumbi- Organizativ

Damian Gjiknuri- Zgjedhore

Lindita Nikollaj- B.njerëzore e bashkëqeverisja

Gent Cakaj -Sek. Rininë

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH