Aktualitet

Rama njofton: Ja kush do marrë ndihmë ekonomike dhe sa

Shkruar nga Liberale
Rama njofton: Ja kush do marrë ndihmë ekonomike dhe sa

Kryeministri Edi Rama tha sot se janë 70 mijë familje të cilat mund të kenë kryefamiljarët punonjës në të zezë apo të papunë dhe nuk janë pjesë e ndihmës ekonomike, por për ta do të ketë një pagesë direkte prej më shumë se 80 mijë lekëve.

"Ata që punojnë në të zezë apo kanë vështirësi ekonomike, janë në grup prej 70 mijë familjesh që nuk janë të përfshira në skemën e ndihmës ekonomike por edhe pse kanë pasur një pikëzim më të lartë se i atyre që kanë hyrë në ndihmën ekonomike si aplikues për ndihmë ekonomike konsiderohen familje që në këtë situatë kanë një hall më të madh se të tjerët. Po punojmë për një bonus të veçantë që do të jetë në masën e një ndihme direkte, një herë për periudhën e mëtejshme dhe si do të jetë, sa do të jetë, kur do të ndodhë, do e kemi këtë javë të qartë. Do mundemi ta lajmërojmë edhe këtë shumë prej atyre që ankohen që janë në punë në të zezë, vështirësi ekonomike. Ndihmë ekonomike direkte.”, tha Rama. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH