Aktualitet

Rama nesër në Athinë, takon homologun grek për çështjen e detit

Shkruar nga Liberale
Rama nesër në Athinë, takon homologun grek për

Kryeministri Edi Rama nesër do të jetë i pranishëm në Samitin e BE-së me vendet e Ligës Arabe në Athinë të Greqisë. Mësohet se kryeministri shqiptar do të takohet me homologun grek, Kyriakos Mitsotakis për çështjet kryesore mes dy vendeve.

E kryesisht fokusi i takimit do të jetë çështja e detit. Kjo temë, por dhe të drejtat e minoritetit grek në Shqipëri, do të bisedohen në takimin që Rama do të  me homologun Mitsotakis, në kuadër të samitit botëror arab, ku do të marrin pjesë edhe kryeministra të tjerë të rajonit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH