Aktualitet

Rama në Shkodër, mjekja: Rastet mesatare i trajtojmë në shtëpi

Shkruar nga Liberale
Rama në Shkodër, mjekja: Rastet mesatare i trajtojmë në

Një mjeke pneumologe në Shkodër deklaroi para kryeministrit Edi Rama se për të liruar kapacitetet në spitale, rastet mesatare me koronavirus i kanën trajtuar në shtëpi.

Deklaratën mjekja e bëri teksa bënte vaksinën anti-covid.

“Bashkë me kolegët e mi, kemi mbuluar pjesën më të madhe të pacientëve që kemi diagnostikuar. Ato me stade të lehta dhe të mesme i kemi trajtuar në shtëpi, me u mundur me liru kapacitetin e sistemit shëndetësor nëpër spitale”, tha mjekja, ndërsa Rama ia preu fjalën duke iu drejtuar se; “nuk e ndjeve fare gjilpërën”.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH