Aktualitet

Rama mohon dhunën nga policia, gazetari heq pantallonat në studio

Shkruar nga Liberale
Rama mohon dhunën nga policia, gazetari heq pantallonat në studio

Ka degraduar debati mes kryeministrit Edi Rama dhe gazetarit Alfred Lela gjatë emisionit “Real Story”.

Rama ka kundërshtar Lelën, i cili akuzon policinë se ka ushtruar dhunë në momentin e arrestimit të tij gjatë protestës së 17 majit për shembjen e Teatrit Kombëtar.

“Unë nuk shikoj asnjë dhunë, as nuk je shkelmuar e as nuk je grushtuar”, tha Rama.

Ndërsa pas insistimit të Ramës se policia nuk ushrshtruar dhunë, gazetari Lela e ka sfiduar kryeministrin duke hequr pantallonat në studio dhe i ka treguar kryeministrit Rama shenjat e dhunës në trup.

Debati në studio

Lela: Je një njëzës i dëmshëm për këtë vend.

Rama: Do të flas me emër se ti nuk meriton respekt. Kështu flisnin prokurorët e Enver Hoxhës.

Lela: Po më dhunon për herë të dytë.

Rama: Drejtohu me edukatë.

Lela: Ty me edukatë që sapo gënjeve me videon që është pas nesh.

Rama: Unë them atë që shoh.

Lela: Njerëzit e kanë gjykuar.

Rama: E kanë gjykuar vëllezërit Budina.

Lela: Do t’i shohësh shenjat e dhunës. (Ul pantallonat) Ka pesë ditë.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH