Aktualitet

Rama kalon natën në bujtinën dibrane: Për darkë, groshë dhe bukë misri me gjizë

Shkruar nga Liberale
Rama kalon natën në bujtinën dibrane: Për darkë,

Pas vizitës në Burrel, Kryeministri Edi Rama ka zgjedhur Dibrën për të kaluar natën, në një nga bujtinat e zonës. Ai ka zgjedhur për darkë gatimet tradicionale, fasule, bukë misri gjizë dhe lëng thane.

Ndërkohë Rama ka dhënë edhe një mesazh për kundërshtarët, duke thënë se në Dibër po “shpërthen” bujqësia me ndihmën e qeverisë.

“Kjo është dashuria. Është dashuri dhe quhet Dashuri. Këto janë groshët këtu. Bukë misri me gjizë. Dhe lëng thane e përpunuar të Dibrës. Në Dibër bujqësia është në shpërthim.” tha Rama.

View this post on Instagram

 

A POST SHARED BY EDI RAMA (@EDIRAMAAL)

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH