Aktualitet

Rama i përgjigjet Metës: Shan si i dehur duke nxitur rrëmuja

Shkruar nga Liberale
Rama i përgjigjet Metës: Shan si i dehur duke nxitur rrëmuja

Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur presidentit Ilir Meta, i cili tha se ka ofenduar dëshmorët.

Në një status në Twitter, Rama këshillon Presidentin që heronjtë t’i mbajë në zemër, teksa shprehet se presidenti shan si i dehur, duke nxitur rrëmuja për interesat e tij personale.

"Heronjtë mbaji në zemër e në mendje kur flet e vepron, duke respektuar detyrën e lartë e duke dhënë shembullin që detyra të imponon, jo duke sharë si i dehur me ata në gojë e duke nxitur dasi, sherr e rrëmuja për interesat e tua krejt personale dhe për partinë tënde të degraduar!”, shkruan Rama.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH