Aktualitet

Rama: Hapja e listave përfshin qytetarët në zgjedhjen e deputetëve

Shkruar nga Liberale
Rama: Hapja e listave përfshin qytetarët në zgjedhjen e

Kryeministri Edi Rama këmbëngul në hapjen e listave ndonëse opozita joparlamentare është shprehur kundër ndryshimeve kushtetuese.

Ai ka postuar një video në “Facebook” për të shpjeguar rëndësinë e listave të hapura.

“HAPJA E LISTAVE përfshin qytetarët edhe në zgjedhjen e deputetëve, jo vetëm të partive dhe ne do të hapim listat sepse PARTIA SOCIALISTE DO ATË QË DUAN QYTETARËT?

#ShqipëriaqëDuam??☀️”, shkruan Rama. /Gazeta Liberale

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/337373923943617

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH