Aktualitet

Rama: E rrallë për këtë Parlament! Të gjitha palët bien dakord, vetëm për Ukrainën

Shkruar nga Liberale
Rama: E rrallë për këtë Parlament! Të gjitha palët

Kryeministri Edi Rama iu drejtua presidentit ukrainas Zelensky, duke thënë se janë shumë të rralla rastet në këtë parlamentin shqiptar palët kanë rënë dakord dhe mbështetja e Ukrainës është një nga rastet, ku të gjithë "kemi qenë dakord".

“Ky parlament që sot ka nderin të t’ju dëgjojë, janë shumë të rralla rastet kur në këtë parlament kur palët kanë rënë dakord, dhe mbështetja e Ukrainës është një nga rastet e rralla ku të gjithë në kemi qenë dakord. I gjithë kombi ynë përfshirë edhe shtetin tjetër shqiptar Kosovë jemi rreshtuar krah jush me çdo gjë kemi mundur”, tha Rama.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH