Aktualitet

Rama dhe Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Zef Dedës: Lamturmirë i dashur Zef! Kujtimi i tij do mbetet përjetë në zemrat e shqiptarëve

Shkruar nga Liberale
Rama dhe Meta mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të Zef

Ikja e aktorit të madh të humorit shkodran e jo vetëm, Zef Dedës ka lënë një boshllëk tek familja dhe arti shqiptar. Të afërmit dhe kolegët, të pikëlluar kanë shprehur ngushëllimet e tyre për largimin e Zefit. Pak më parë dhe kryeministri Edi Rama ka shprehur një meszh ngushëllimi me foton e artitit.

"LAMTUMIRË i dashur Zef", ka shkruar Rama krahas fotos së aktorit, të cilën e ka shpërndarë pak minuta më parë në Facebook.

Po ashtu edhe kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ndau një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të aktorit të mirënjohur shkodran.

"Një humbje e madhe për humorin dhe artin shqiptar ndarja nga jeta e aktorit shumë të dashur për publikun, Zef Deda. I shpreh ngushëllimet e mia të përzemërta familjes Deda. Kujtimi i Zef Dedës do të mbetet i përjetshëm në zemrat e të gjithë shqiptarëve.", ka shkruar Meta.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH