Sport

Roma dhe Fejnord ‘përplasen’ në Tiranë, përcaktohet finalja e madhe e Europës

Shkruar nga Liberale
Roma dhe Fejnord ‘përplasen’ në Tiranë,

Në Tiranë, më 25 maj do të jenë përballë Roma dhe Feyenoord, dy skuadrat me tifozëritë më të zjarrta në Evropë.

Është mësuar çifti finalist i Conference League.

Roma fitoi 1-0 ndaj Leicester, teksa ndeshja e parë në Angli kishte përfunduar 1-1. Ndërsa Feyenoord barazoi 0-0 me Marseille, teksa kishte takimin e parë e kishte fituar 3-2 në Holandë.

Ishte Abraham ai që shënoi për Romën në minutën e 11-të, pas një goditje nga këndi. Sulmuesi i ardhur nga Chelsea realizoi me kokë, duke mposhtur portierin Schmeichel.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH