Aktualitet

Rama: Bizneset e vogla, tatim fitimi e TVSH zero deri në vitin 2029

               Publikuar në : 21:05 - 25/02/21 liberale

Kryeministri Edi Rama ka vizituar sot një sërë biznesesh të vogla në qytetin e Beratit.

Në një postim në Faceboo, Rama shkruan se deri në vitin 2029, për bizneset e vogla, tatim fitimi do të jetë zero TVSH.

“Tatim fitimi ZERO Tvsh ZERO deri në 2029 për të gjitha bizneset e vogla. Në 2013 ishin 60 mijë, sot janë 100 mijë dhe do të rriten më shpejt se asnjëherë më parë në Mandatin e Tretë“, shkruan Rama.

Tags: , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back