Aktualitet

Rama bën bilancin: Mbi 36 mijë fëmijë kanë përfituar bonusin e bebes

Shkruar nga Liberale
Rama bën bilancin: Mbi 36 mijë fëmijë kanë

Kryeministri Edi Rama përmes një mesazhi në rrjetet sociale pohon se 36,238 fëmijë të lindur gjatë këtij viti kanë përfituar bonusin e bebes.

Kreu i qeverisë ka theksuar se dhe në buxhetin e 2022 do të vijojë financimi i këtij programi për çdo të porsalindur.

MESAZHI I RAMËS

? 36,238 fëmijë të lindur gjatë këtij viti kanë sjellë për familjet e tyre edhe bonusin e bebes?

Mbi 108 mijë fëmijë të lindur nga 2019, vit kur nisi programi universal i qeverisë, kanë përfituar nga mbështetja direkte e programit të mbrojtjes sociale, ?40,000 lek për fëmijën e parë, ??80,000 për fëmijën e dytë dhe ???120,000 për fëmijën e tretë.

Me #buxhetin2022 do të vijojë financimi i këtij programi për çdo të porsalindur?

#FëmijëtTëParët❤️

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH