Aktualitet

Rama-Bashës: Nxjerr video të neveritshme, ëndërron katastrofën

               Publikuar në : 10:58 - 13/11/20 liberale

Kryeministri Edi Rama reagon pas deklaratës së kryedemokratit Lulzim Basha se “duhet shmangur katastrofa me pandeminë e koronavirusit”.

Rama e cilëson të neveritshme videon e publikuar nga Basha, ndërsa thekson se opozita ëndërron katastrofën dhe vdekjen e sa më shumë shqiptarëve.

“Kur ju them këta ëndërrojnë katastrofën, asfiksinë, vdekjen e sa më shumë shqiptarëve dhe timen mundësisht, kujtoni se bëj politikë! Jo, them vetëm të vërtetën e hidhur, siç e thotë vetë, kjo video e neveritshme e postuar nga Lulëzim Basha! Çfarë politike e mjerë!”, shkruan Rama.

 

Tags: , , ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back