Aktualitet

Rama-Abazoviçit: I keni rrogat më të larta, nuk shkon që t’ua paguajë Shqipëria urën mbi Bunë

Shkruar nga Liberale
Rama-Abazoviçit: I keni rrogat më të larta, nuk shkon që

Gjatë konferencës së përbashkët me kryeministrin e Malit të Zi, Dritan Abazoviç, kryeministri Edi Rama u shpreh se projekti i ndërtimit të urës mbi Bunë, do ta çojë distancën mes Ulqinit dhe Velipojës, në 300 metra.

Rama nuk i kurseu edhe batutat duke thënë se Mali i Zi ka rroga më të larta se vendi jonë, dhe se nuk shkon që ta paguaj Shqipëria ndërtimin e urës.

“Ndërtimi i urës mbi Bunë do ta kthejë distancës mes dy vendeve në 300 metra. Kjo është një marrëveshje jetësimi mbi projektin e zbatimit realizuar nga FSHZH. Projektin e kemi realizuar me fonde tona, tani me fonde të përbashkëta do bëjmë dhe urën se siç i thash dhe Dritanit, këtu në Mal të Zi i keni rrogat më të larta, dhe nuk shkon t’ua paguaj Shqipëria dhe urën”, tha Rama.

 

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH