Aktualitet

Qytetarja te Pallati i Sportit: Dua ndihmë për vajzën e vogël

Shkruar nga Liberale
Qytetarja te Pallati i Sportit: Dua ndihmë për vajzën e

Nga Pallati i Sportit në qytetin e Durrësit një qytetare u shpreh se është jashtë me vajzën e vogël dhe se nuk kanë as ku të flenë, pasi nuk ka makinë.

Ajo tha se kërkon ndihmë së paku për vajzën, që e ka të vogël.

“Unë jam nga lagjja 13. Fëmija im ka 4 ditë në mëshirë të Zotit. Fle në mes të qiellit. Jashtë flemë. Njerëzit kanë ikur se kanë makina, unë nuk kam makinë. Unë dua ndihmë vetëm për vajzën, të ma ushqejnë, të ma veshin. Fëmijët e mi rrinë rrugëve.  Jam me dokument nga njësia bashkiake, që duhet të marrë ndihmat”, deklaroi banorja. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH