Aktualitet

Qeveria firmos kontratën për ndërtimin e hekurudhës Tiranë-Durrës

Shkruar nga Liberale
Qeveria firmos kontratën për ndërtimin e hekurudhës

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infastrukturës, Belinda Balluku, japin lajmin se kanë firmosur kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës.

Mesazhi i Ramës:

LAJM I MIRË – Pas më shumë se 3 vjetësh projektim, procedura financimi dhe garë ndërkombëtare firmosim kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës?

Një investim strategjik që pas dekadash të tëra boshllëku hap kapitullin e Rilindjes së Hekurudhës Shqiptare, me një aks prioritar që përkon edhe me vizionin e Metropolit Europian Tiranë-Durrës?✈️????

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, firmos kontratën për fillimin e punimeve?

#PunëJoGjumë

#SkaKohëPërPushim

#MetropoliTiranëDurrës?

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH