Globi

Qeveria e Kosovës mblidhet sot, paralajmërohet për masa të reja

Shkruar nga Liberale
Qeveria e Kosovës mblidhet sot, paralajmërohet për masa të

Qeveria e Kosovës mblidhet sot për të diskutuar për masat anti-COVID.

Mediat kosovare kanë paralajmëruar prej ditësh se mund të ketë masa të reja që me të gjitha gjasat prekin bizneset e gastronomët.

Shoqata e këtyre të fundit ka kërkuar lejimin e dasmave ndërkohë që partitë politike shfrytëzuan sallat për fushata dhe tashmë vendi do të mbyllet pas rritjes së rasteve.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH