Aktualitet

Qeveri tranzitore? Flet Rama: Opozita mund të kërkojë, por...

Shkruar nga Liberale
Qeveri tranzitore? Flet Rama: Opozita mund të kërkojë, por...

Gjatë video-konferencës me gazetarët, kryeministri Edi Rama tha se nuk do të ketë qeveri tranzitore, edhe nëse e kërkon opozita.

“Shteti nuk bëhet duke sakrifikuar parimet themelore dhe duke grisur kontratën me qytetarët që votojnë. Opozita mund të kërkojë qeveri tranzitore, është në të drejtën e saj. E kërkoi në forma krejt vulgare, duke përgatitur një zjarrvënie të përgjithshme, u dogj vetë, nëse duan të vazhdojnë ta kërkojnë, janë në të drejtën e tyre, por kjo nuk ka për të ndodhur”, u shpreh Rama. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH