Aktualitet

"Qershori i nxehtë i Metës dhe Bashës", hap Gazetën Liberale

Shkruar nga Liberale
"Qershori i nxehtë i Metës dhe Bashës", hap

Muaji qershor nuk ka rritur vetëm temperaturën e ajrit, kjo javë pritet të jetë mjaft e nxehtë edhe për politikën shqiptare.

Të mërkurën, në 9 qershor është paralajmëruar seanca ku do të shqyrtohet raporti i Komisionit Hetimor për shkarkimin e Presidentit të Republikës me argumentimin se ka shkelur rëndë Kushtetutën.

Për të larguar nga detyra Kreun e Shtetit, parlamenti duhet të votojë me 94 vota pro, por vendimin e fundit e jep Gjykata Kushtetuese që do vulosë shkarkimin ose jo të presidentit.

Për më tepër lexoni Gazetën Liberale, print ose online!

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH