Globi

Qeni i Bidenit terrorizon Shtëpinë e Bardhë, ka kafshuar 7 agjentë. Eksperti ka një shpjegim për sjelljen e tij

Shkruar nga Liberale
Tregues i klimës së nervozizmit që mbizotëron në Shtëpinë e Bardhë është ballina e gazetës "New York Post" e cila i referohet pastorit gjerman të presidentit amerikan, Joe Biden, i quajtur... 'komandan't që është bërë frika dhe tmerri i bashkëpunëtorëve, kryesisht agjentëve të shërbimeve sekret. “Komandanti i kashimit”, kështu titullohet botimi që i referohet qenit të vetëm dyvjeçar “presidencial” që ka kafshuar të paktën shtatë anëtarë të personelit të shërbimit sekret. Në fakt, njëri prej agjentëve ndodhet në gjendje të rëndë në spital. Pas kafshimeve, një përfaqësues i Shtëpisë së Bardhë bëri një koment ku thekson se atmosfera e tensionuar në Shtëpinë e Bardhë është përgjegjëse për sjelljen agresive të qenit ujk. Megjithatë, eksperti i sjelljes së qenve në Manhattan, Andrea Ardern i tha gazetës amerikane se mjedisi nuk është përgjegjës për sjelljen e padisiplinuar të qenit. Përkundrazi, siç theksoi ai, përgjegjësinë e ka pronari i kafshës, i cili duhet të merret me sjelljen agresive të qenit, sapo të dallojë shenjën e parë të egërsisë. Ishte nëntor 2022 – siç raportohet nga "New York Post" – kur “komandanti”, siç e quajnë qenin e Biden-it, sulmoi një person të sigurisë presidenciale në zonën e jashtme të Shtëpisë së Bardhë. Disa ditë më vonë, pastori gjerman kafshoi një teknik sigurie në shpinë në shtëpinë e Biden në Wilmington, Delaware. “Pastori gjerman gati dy vjeçar i Bidenit ka kafshuar gjithsej shtatë persona gjatë katër muajve”, komenton gazeta amerikane. Vihet re se “komandanti” zuri vendin e qenit të parë të Biden, i quajtur “Major”, gjithashtu pastor gjerman, i cili në vitin 2021 u detyrua të ndërrojë shtëpi për shkak të sjelljes agresive. Më 20 dhjetor 2021, Biden prezantoi publikun e gjerë me shoqëruesin e tij të ri në Shtëpinë e Bardhë, "Commander" përmes Twitter. “Mirë se erdhe në Shtëpinë e Bardhë, komandant”, shkruajti ai nën foton e postuar në llogarinë zyrtare. Në foto shfaqej ‘Komandanti’ duke mbajtur në gojë një top tenisi. Në një video të lidhur në atë kohë që u postua në rrjetet sociale, këlyshi po i afrohej Bidenit dhe ai po e përkëdhelte me gëzofin e tij duke i thënë: "përshëndetje miku im"./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH