Showbiz

“Qëndron para pasqyrës dhe mendon ‘kush dreqin është ai'", Russell Crowe drejt largimit nga aktrimi

Shkruar nga Liberale
“Qëndron para pasqyrës dhe mendon ‘kush dreqin

Karriera e Russell Crowe ka zgjatur afro 4 dekada dhe ai po “flirton” fuqishëm me idenë për të ndaluar karrierën e tij në Hollywood dhe për të marrë një pushim.

Aktori, sipas shtypit ndërkombëtar, në deklaratat e tij ka thënë se po mendon t'i japë fund karrierës së tij të aktrimit.

Ylli 59-vjeçar i Hollivudit zbuloi në Festivalin e 57-të Ndërkombëtar të Filmit në Karlovy Vary, Republika Çeke se po mendon të pensionohet, raporton Variety.

Crowe vuri në dukje se ai "po plaket" dhe tashmë po mendon për hapin tjetër në karrierën e tij.

"Ju qëndroni para pasqyrës dhe mendoni 'kush dreqin është ai?", u tha ai gazetarëve. “Tani jam në atë periudhë”, tha ai.

Gjatë rrugës ai iu referua regjisorit Ridley Scott, i cili vazhdon punën e tij ndërsa plaket.

“Unë do të marr Ridley Scott si modelin tim. Ai është ende duke zbuluar gjëra të reja në punën e tij. Ose thjesht do të tërhiqem dhe nuk do të më dëgjoni më kurrë. Nuk kam vendosur se çfarë do të jetë. Këto janë dy opsionet”, tha Russell Crowe.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH