Aktualitet

Qarkullonte me armë të ftohta dhe disa dokumente false, arrestohet 19-vjeçari në Devoll

Shkruar nga Liberale
Qarkullonte me armë të ftohta dhe disa dokumente false, arrestohet

Policia ka arrestuar një 19-vjeçar në Devoll pasi qarkullonte me armë të ftohta me vete dhe dokumente të huaja të dyshuara të falsifikuara.

Njoftmi i policisë:

“Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë Devoll arrestuan në flagrancë shtetasin Th. Th., 19-vjeç, banues në Bilisht, Devoll.

Shërbimet e Policisë, në qytetin e Bilishtit, i kanë bërë me shenjë për të ndaluar një automjeti, me të cilin 19-vjeçari, po lëvizte si pasagjer. Gjatë kontrollit fizik të ushtruar shtetasit Th. Th., iu gjet një armë e ftohtë (thikë) dhe disa dokumente të huaja të dyshuara të falsifikuara, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.”-njofton policia.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Korçë, për veprime të mëtejshme.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH