Showbiz

"Qante çdo ditë", Arnold Schwarzenegger: Frika më e madhe e nënës sime ishte se mos bëhesha homoseksual

Shkruar nga Liberale

Arnold Schwarzenegger ka folur shumë herë publikisht për të kaluarën dhe fëmijërinë e tij dhe këtë herë nuk ka hezituar të tregojë se cila ishte frika më e madhe e nënës së tij.

Aktori i njohur ishte i ftuar në Muzeun e Akademisë së Filmit në Los Angeles për të mbajtur një fjalim, ku foli për keqkuptimin që nëna e tij kishte për gjinitë në shoqëri.

Siç ka thënë ai, frika e saj më e madhe ishte se djali nuk do të ishte heteroseksual. Në veçanti, ai shpjegoi se kur ishte adoleshent, kishte në mendje disa standarde, si rezultat i të cilave dhoma e tij ishte e mbushur me postera të bodybuilderëve, boksierëve, kampionëve të boksit etj.

Kjo, megjithatë, nuk i ka pëlqyer nënës së tij, e cila pyeti veten se çfarë i kishte shkuar keq djalit të saj, pasi ndryshe nga ai, shumica e djemve të moshës së tij kishin postera me gra në dhomat e tyre.

"Mamaja ime shikonte murin dhe thoshte 'të gjithë miqtë e tu po vendosin postera me vajza. Çfarë nuk shkon me ty?' Ajo qante çdo ditë duke parë murin. Derisa një ditë thirri një mjek për të më parë mua”, tha aktori.

“Ai i tha asaj se kjo është krejtësisht normale për fëmijët e moshës sime. Ne kemi idhull burrat që janë të fortë dhe kjo nuk është alarmante, as nuk do të thotë domosdoshmërisht se dikush është homoseksual. Kjo ishte frika e saj më e madhe”, shtoi ai.

Siç ka shpjeguar më pas, ai vetë ka pasur modele si “Herkuli”, ndërsa nuk ka ngurruar të ndjekë stërvitje të vështira, të cilat mësoi se i bënin njerëz të famshëm, të cilët i kishte si idhujt e tij.

“Kur për shembull lexova për Reg Parkun se si stërvitej 5 orë në ditë, atëherë fillova të bëja të njëjtën gjë. Unë ngrija pesha dhe përpiqesha të stërvitesha për 5 orë. Prindërit e mi ishin të shqetësuar edhe atëherë. Ata mendonin se kisha një problem me kokën dhe isha aq i apasionuar pas stërvitjes saqë do të dëmtoja shëndetin tim”, shpjegon ai.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH