Globi

Putin: Takimi me Erdogan ishte një sukses

Shkruar nga Liberale
Putin: Takimi me Erdogan ishte një sukses

Takimi me presidentin turk Rexhep Tajip Erdogan ishte i suksesshëm, tha presidenti rus, Vladimir Putin, në fund të bisedimeve në Soçi.

“Marrëdhëniet midis Rusisë dhe Turqisë po zhvillohen me sukses në të gjitha fushat dhe në të gjitha drejtimet. Takimi ishte një sukses”, tha Putin.

Takimi mes dy liderave është zhvilluar në Soçi, ku pak më herët Putin ka deklaruar se Moska është e hapur për negociata mbi marrëveshjen e grurit.

Bisedimet mes liderave përfunduan pas tre orësh në Soçi, raportoi agjencia Tass.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH