Globi

Putin në aksion, momenti kur shtrihet në tokë dhe qëllon me snajper

Shkruar nga Liberale
Putin në aksion, momenti kur shtrihet në tokë dhe qëllon me

Presidenti rus, Vladimir Putin ka inspektuar qendrën e stërvitjes ushtarake në rajonin Ryazan në juglindje të kryeqytetit të Moskës.

Agjencitë e lajmeve raportuan se ministri i Mbrojtjes Sergei Shoigu i tha Putinit sesi të rekrutuarit, të cilët janë thirrur për të mbështetur përpjekjet ushtarake të Rusisë në Ukrainë, po trajnohen.

Videot e postuara në rrjetet sociale tregojnë se presidenti rus qëllon me një snajper.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH