Aktualitet

Pse çmimet e ushqimeve me pakicë janë ende në rritje kur ato me shumicë po bien? Parlamentarët britanikë bëjnë për "dush të ftohtë" tregtarët e mëdhenj

Shkruar nga Liberale
Pse çmimet e ushqimeve me pakicë janë ende në rritje kur

Shefat e super-marketeve po kritikohen nga deputetët, për rritjen e fitimeve ndërsa britanikët po luftojnë për të përballuar inflacionin dhe koston e lartë të jetesës. Por në Britani, jo në Shqipëri.

Në Britaninë e Madhe  gjatë vitit të fundit çmimi i fasuleve të pjekura është rritur me 22%, buka me 13% dhe vezët me 19%.

Shitësit me shumicë po përballen me kritika të forta nga Kuvendi i Brianisë, ngaqë fitimet e tyre janë rritur ndërsa britanikët mezi po përballojnë jetesën nga rritja e kostove të ushqimit.

Edhe pse inflacioni i ushqimeve ra në 14.6 për qind muajin e kaluar nga 15.4 për qind që ishte ai vjetor i regjistruar nga Konsorciumi Britanik i Shitje me Pakicë në prill, niveli i çmimeve mbetet në nivelet më të larta historike.

Ushqimet e freskëta u rritën me 15.7 për qind, megjithëse kjo përfaqësonte një përmirësim nga niveli i mëparshëm prej 17.2 për qind.

Dhe shifra të veçanta tregojnë se gjërat thelbësore kanë parë rritje edhe më të mëdha.

Ka paralajmërime se disa firma po angazhohen në 'përfitim grotesk' në vazhdën e kaosit Covid dhe  luftës në Ukrainë.

Kryetari i komitetit Darren Jones vuri në dukje se fitimet e Tesco ishin rritur nga 1.6 miliardë £ në 2018-19 në 2.03 miliardë £ në 2021/2022. "Si mund të jetë e mundur që ju po bëni qindra miliona paund fitime shtesë?" tha ai.

Por drejtori komercial i kompanisë Gordon Gafa tha se fitimet në fakt ishin në rënie në vitin e fundit financiar, duke thënë se marzhi ishte vetëm 4 p në çdo paund.

“Ne nuk kemi bërë më shumë fitime nga viti në vit. Në fakt, ne kemi bërë 7% më pak fitim kundrejt vitit të kaluar financiar. Është e rëndësishme të jemi të qartë për këtë që në fillim”, tha ai.

Rhian Bartlett, drejtor komercial i ushqimit në Sainsbury's, tha në seancën dëgjimore: "Në vitin më të fundit ne bëmë fitime më të ulëta, në 690 milionë £ – kostot e inputeve nuk po kalohen plotësisht në çmimet tona të raftit."

Drejtuesit hodhën poshtë gjithashtu sugjerimet se çmimet nuk po bien aq shpejt sa në tregun e karburanteve me shumicë.

ONS zbuloi  se britanikët tani po shpenzojnë një të pestën më shumë në dyqanet ushqimore sesa para pandemisë - por marrin 3 për qind më pak mallra.

Për të shtuar mjerimin, Banka e Anglisë i është përgjigjur inflacionit duke rritur normat e interesit, si dhe duke rritur pagesat e hipotekave.

Një studim i sotëm zbuloi se një në katër njerëz thonë se vështirësia për të vendosur ushqimin në tryezë po shkakton stres të vërtetë dhe ka përkeqësuar shëndetin e tyre mendor.

Kostot e ushqimit po shkaktojnë gjithashtu një ndikim negativ në gjumin e qytetarëve, dietën dhe shëndetin e përgjithshëm fizik, sipas një studimi të Who? /Liberale.al/

Rritja e çmimeve në Britani

Fasule të pjekura - deri në 22%

Majoneza - deri në 20%

Sheqeri - deri në 19%

Vezët - deri në 19%

Djathi - deri në 17%

Vaji i lulediellit - deri në 16%

Vaji i ullirit - deri në 16%

Qumështi - deri në 14%

Buka - deri në 13%

Domatet - deri në 13%

Peshku - deri në 13%

Pula - deri në 11%

Salmoni - deri në 11%

Vaji vegjetal - deri në 11%

Qepët - deri në 11%

Gjalpë i kripur - deri në 11%

Mish i grirë viçi - deri në 11%

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH