Aktualitet

PS voton: Më 2 mars zhvillohet mocioni me debat dhe interpelanca për "McGonigal"

Shkruar nga Liberale
PS voton: Më 2 mars zhvillohet mocioni me debat dhe interpelanca për

Mocioni me debat për çështjen "McGonigal", interpelanca dhe përgjigja e pyetjeve do të zhvillohet më 2 mars.

Mazhoranca votoi ndryshimin e rendit të ditës dhe vendosi që koha do të jetë pa limit.

"Ju propozuat mocionit me debat më 2 shkurt dhe është protokolluar në 3 shkurt, që do të thotë se duhet zhvilluar brenda datës 2 mars. Kush është dakord që mocionit me debat, që i janë bashkuar interpelanca dhe pyetjet, do të zhvillohet më 2 mars? Miratohet!", tha nënkryetarja e Kuvendit, Ermonela Felaj.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH