Aktualitet

Protestuesit shpalosin flamurin gjigant të Serbisë në Zveçan

Shkruar nga Liberale
Protestuesit shpalosin flamurin gjigant të Serbisë në

Qytetarët serbë janë mbledhur sërish këtë të mërkurë për të protestuar kundër kryetarëve të komunave.

Siç raportojnë mediat serbe, sot në Zveçan numri i protestuesve serbë është shumë më i madh. Ata madje kanë shpalosur edhe një flamur të Serbisë duke ecur me të nëpër rrugë.

Nga ana tjetër, forcat e KFOR-it e kanë rrethuar me tela gjemborë ndërtesën e Komunës së Sveçanit.

Ndërkohë, SHBA dhe zyrtarë të BE-së iu kanë bërë sërish thirrje Kosovës dhe Serbisbë që të tërhiqen dhe të ulen në tryezën e dialogut, pasi në të kundërt të dyja palët do të dalin të humbura.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH