Aktualitet

Protestuesi: Ja si më goditën dhe më hodhën gaz lotsjellës policët

               Publikuar në : 14:54 - 07/05/19 E Liberale

Forca të shumta policore ushtruan sot dhunë të pajustifikuar mbi banorët e Unazës së Re, që po protestonin kundër pranisë së Edi Ramës në një biznes aty pranë.

Në video është dëshmia e protestuesit Astrit Sadikaj, i dhunuar nga policia me gaz djegës dhe lotsjellës. Astriti është një nga banorët që proteston me muaj të tërë kundër projektit të Unazës së Re.

Astriti tregon se ka shkuar pranë forcave të policisë duke i thënë se qëllimi tyre është të protestojnë në paqe dhe të largohen në paqe, por 3 policë i janë hedhur për ta bllokuar, ndër 2 të tjerë të FNSH i kanë hedhur gaz lotsjellës.

Aktualisht, ai ndodhet në QSUT./ Gazeta Liberale

(Visited 2 times, 1 visits today)

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *