Kryesore

Protestë e dhunshme në Australi kundër masave shtrënguese ndaj Covid-19

               Publikuar në : 21:23 - 18/09/21 liberale

Mijëra persona morën pjesë në një protestë kundër masave shtrënguese në Melburn, e cila mund të konsiderohet fare mirë si më e dhunshmja që prej nisjes së pandemisë.

Pjesëmarrësit në protestë u përplasën dhunshëm me oficerët e policisë duke hedhur në drejtim të tyre gurë dhe sende të forta.

Tashmë, banorët e Melburne duke se nuk e pranojnë më urdhrin për të qëndruar në shtëpi pasi karantina në këtë vend vijon prej 228 ditësh.

Gjatë protestës pati dhjetëra të arrestuar ndërkohë që 6 oficerë policie mbetën të lënduar.

Tags: ,


KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back