Aktualitet

Protestat/ Rama: Iliri dhe Saliu, ta harrojnë se e kthejnë prapë...

Shkruar nga Liberale
Protestat/ Rama: Iliri dhe Saliu, ta harrojnë se e kthejnë

Kryeministri Edi Rama ka reaguar përmes postimeve në twitter lidhur me protestat në vend, pas vrasjes së 25-vjecarit Klodian Rasha nga efektivi i policisë.

“Kur policia reagoi ndaj një provokatori famoz gjatë ushtrimit të dhunës opozitare tek Kuvendi, Ilir Meta vrapoi në spital për të vizituar heroin e dhunës! Kur policit të shtetit, i nxjerrin syrin dhunuesit me kapuçë të nxitur prej tij e Saliut, Ilir Meta dënon dhunën policore!

Sipas Ilir Metës policia nuk duhet të reagojë, po duhet të dorëzojë Tiranën dhe veten në duart e dhunuesve të verbër, që ai bashkë me Saliun të bëjnë Lulin dhëndërr të pushtetit dhe Monikën arkëtare të shtetit, si në kohët e arta të bashkëqeverisjes me plumba mbi protestuesit!

Por Iliri dhe Saliu duhet ta harrojnë se e kthejnë prapë Shqipërinë për përsheshin e tyre dhe sado ëndrra të shohë Luli duke mbajtur lugën në dorë që t’i vijë gjella e Monikës, Shqipëria do të vazhdojë drejt përpara, me mund e durim, për t’u bërë ajo që duan fëmijët e saj!” shkruan Rama në twitter.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH