Aktualitet

Protesta për Teatrin/ LVV proteston para gjykatës: Lironi aktivistët!

Shkruar nga Liberale
Protesta për Teatrin/ LVV proteston para gjykatës: Lironi

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë dhe Shoqëria Civile janë duke protestuar para Gjykatës së Tiranës, teksa kërkojnë lirimin e të arrestuarve.

Kjo për shkak sepse mes të arrestuarve është edhe kreu i Vetëvendosjes Tiranë, Boiken Abazi.

Një prej anëtarëve të kësaj partie, Gerarda Demiraj shprehet se ndaj aktivistëve është ushtruar dhunë policore.

Ajo i ka kërkuar Gjykatës të jetë sy hapur dhe të lirojë protestuesit. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH