Aktualitet

Protesta në Shkodër/ Protestuesit bastisin selinë e PS dhe...

Shkruar nga Liberale
Protesta në Shkodër/ Protestuesit bastisin selinë e PS dhe...

Tensionohet situata në Shkodër, ku qytetarët, shumica kryesisht të rinj janë futur brenda selisë së PS-së në Shkodër, ku kanë nisur të nxjerrin jashtë sende nga kjo godinë.

Pasi kanë thyer xhamet e kësaj godine, të rinjve s’ju ka dalë inati me kaq, ndërsa kanë nxjerrë nga dritarja kompjutera, karrige, apo dhe banderola të Partisë Socialiste.

Pasi i kanë nxjerrë jashtë godinës këto sende, të rinjtë kanë nisur që të thyejnë çdo gjë me shufra hekuri. Po ashtu ata kanë dëmtuar dhe dokumentacionet që ndodheshin brenda kësaj selie.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH