Aktualitet

Protesta e thirrur nga Berisha, forca policie me snajper rrethojnë Kryeministrinë

Shkruar nga Liberale
Protesta e thirrur nga Berisha, forca policie me snajper rrethojnë

Godina e Kryeministrisë është rrethuar nga furgonë policie dhe efektivë të pajisur me snajper.

Ndërsa në Bulevard, përpara Kryeministrisë është duke u bërë gati skena dhe podiumi ku do të mbajnë fjalën drejtuesit e protestës.

Mësohet se do të jenë rreth 2000 forca policie që do të angazhohen për të siguruar rendin dhe sigurinë gjatë zhvillimit të protestës.

Protesta nis në orën 16:00 nga selia blu dhe prej andej do të shkohet drejt Kryeministrisë.

[gallery columns="1" size="full" gss="1" ids="1229352,1229353,1229351,1229354"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH