Aktualitet

Pronarja godet me thikë kamarieren adoleshente, dyshonte se kishte lidhje me burrin

Shkruar nga Liberale

Një pronare e një lokali fshati goditi dy herë me thikë kamarieren, pasi dyshonte gabimisht se adoleshentja ishte në një lidhje me partnerin e saj.

Luisa Santos, 47 vjeç, i tha bashkëshortit të saj Pedro se Hannah Pritchett po qeshte me të dhe e urdhëroi atë të zgjidhte mes 18-vjeçares dhe familjes së tij.

Kur ai nuk arriti të vepronte për shqetësimet e saj, Santos u armatos me një thikë të madhe peshku nga kuzhina e lokalit dhe goditi zonjushën Pritchett në lokal, ndërsa klientët shikonin.

Mëngjesin e ngjarjes, ajo u pa duke rrahur vezët në furi dhe kur u pyet se çfarë nuk shkonte, tha: 'Është ajo. Ai e zgjodhi atë mbi familjen tonë.’

Sulmi ndodhi brenda disa minutave pasi zonjusha Pritchett mbërriti një të shtunë në drekë në maj. Pamjet e kamerave treguan se Santos i afrohej zonjushës Pritchett, e cila punonte aty për vetëm gjashtë javë, dhe dy herë i futi tehun në anën e saj të majtë nga pas.

Kamerierja vrapoi drejt makinës së saj në parkingun e makinave, ku u rrëzua. Ajo pësoi dy plagë të thella dhe vetëm me fatin e madh mbijetoi.

Zonja Pritchett, e cila kishte një të dashur në kohën e sulmit, tha se nuk kishte qenë në dijeni që pronarja mendonte se kishte një lidhje me burrin e saj.

Prokurori u tha juristëve që Santos kishte pranuar tashmë plagosjen me dashje. Çështja që ata duhet të vendosnin, tha ai, ishte nëse Santos kishte ndërmend të vriste. Santos, e cila jetonte sipër lokalit me bashkëshortin dhe fëmijët e tyre, mohon tentativën për vrasje./Liberale.al

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH