Aktualitet

Prokuroria mbyll hetimin ndaj Kajmakut, 3 akuzat e ngritura ndaj tij

Shkruar nga Liberale
Prokuroria mbyll hetimin ndaj Kajmakut, 3 akuzat e ngritura ndaj tij

Prokuroria e Tiranës ka mbyllur hetimet për ish-kryebashkiakun e Vorës, Agim Kajmaku.

Ajo e ka dërguar çështjen në Gjykatën Penale të Tiranës, teksa ka ngritur tre akuza mdaj tij: falsifikim formulari, dokumentash e kryer në bashkëpunim dhe tejkalim i ushtrimit të kompetencave përtej mandatit.

Më herët, Prokuroria e Përgjithshme kreu verifikimet dhe doli me konkluzionet se Agim Kajmaku ka fshehur arrestimin dhe më pas hetimin në Greqi me një emër tjetër, Jorgo Toto, duke bërë që ai të jetë në kushtet që e kap ligji i dekriminalizimit./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH