Aktualitet

Prokuroria kërkon burg për Klevis Balliun dhe banorët e Unazës

Shkruar nga Liberale
Prokuroria kërkon burg për Klevis Balliun dhe banorët e

Prokuroria e Tiranës ka kërkuar "arrest me burg" për të ndaluarit e tre ditëve më parë pas mbarimit të protestës te Unaza e Re.

Banorët u ndaluan pasi akuzohen se bllokuan rrugën tek "Unaza e Re".

Kujtojmë se mes banorëve të ndaluar nga policia është edhe ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu.

Vijon.../Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH