Aktualitet

Prokurorët e SPAK nisin punën, marrin pjesë në seancat gjyqësore

Shkruar nga Liberale
Prokurorët e SPAK nisin punën, marrin pjesë në seancat

Kryetari tranzitor i Gjykatës së Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Sandër Simoni, i ka dërguar një shkresë kryeprokurorit të SPAK, Arben Kraja, ku i kërkonte pjesëmarrjen e prokurorëve të posaçëm në seanca.

Pas shkresës, Prokurorët e Prokurorisë së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, kanë marrë pjesë në seancat gjyqësore ku për një pjesë të madhe të dosjeve do të shpallet moskompetenca dhe do të dërgohen në vendet ku është kryer vepra penale.

Kujtojmë që SPKA ka filluar zyrtarisht detyrën që prej datë 19 dhjetor, ku u zgjodhe edhe kreu i këtij institucioni, Arben Kraja./Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH