Aktualitet

Profesori shqiptar në Spanjë: Vajza ime punon në spital, mjekët...

Shkruar nga Liberale
Profesori shqiptar në Spanjë: Vajza ime punon në spital,

Profesori shqiptar në Spanjë, Albert Pelari në një lidhje të drejtpërdrejtë me “News 24”, tregoi se vajza e tij punon në spital, ndërsa tha se atje mjekët janë duke punuar me qese, si një masë mbrojtëse ndaj koronavirusit.

“Kam vajzën që punon në sistemin shëndetësor. Unë komunikoj me vajzën. Mjekët nuk tregojnë shumë se cfarë ndodh. Në Spanjë mund të jenë mbi 12 mijë mjekë të infektuar me koronavirus. Frika është, por fundja këtë profesion ka zgjedhur dhe duhet të përballet. Duhet shumë kujdes. Po shohim gjëra që nuk na i merrte mendja. Problem për mjekët është mungesa e mjeteve të duhura. Mjekët rrinë me qese për t’u mbrojtur”, tha Pelari. /Gazeta Liberale

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH