Aktualitet

Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokurorin Dritan Gina

Shkruar nga Liberale
Probleme me pasurinë, KPK shkarkon nga detyra prokurorin Dritan Gina

Është shkarkuar nga detyra prokurori Dritan Gina. Vendimi është marrë nga KPK.

Gazetarja Klodiana Lala tha se Gina refuzoi të kontrollohej nga forcat e sigurisë dhe ka tentuar të futet me forcë në seancë.

Garda se ka lejuar ish-prokurorin të futet pasi nuk kishte me vete kartë identiteti.

Edhe pse ai nuk është lejuar në seancë, vendimi i shkarkimit është dhënë në mungesë së tij.

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH