Aktualitet

Prindërit e gjetën të vdekur,detaje nga vdekja e 24-vjeçarit shqiptar

               Publikuar në : 12:54 - 07/10/19 liberale

Të tjera detaje kanë dalë nga ngjarja e rëndë në Itali, ku prindërit shqiptarë gjetën të vdekur në dhomë djalin e tyre.

Mediat fqinje shkruajnë sot se 24-vjecari Aldi Cala që u gjet i   vdekur në dhomën e tij, kishte qenë futbollist, pjesë e skuadrës amatore Folgor Marlia.

Sipas “La Nazione”, 24-vjeçari, një natë më parë kishte dalë për të festuar me shoqërinë, teksa ishte kthyer në shtëpi për të pushuar në orët e para të mëngjesit.

Trupi i tij u gjet i pajetë nga familjarët në dhomën e shtëpisë, teksa kishin shkuar për ta zgjuar nga gjumi, zbuluan se zemra e 24-vjeçarit kishte ndaluar.

Nga raportet e para mjekësore, raportohet se ka qenë një vdekje natyrale, pasi ish-futbollisti nuk ishte përdorues i lëndëve narkotike dhe alkoolit./Gazeta Liberale

Tags: , , ,

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

* *

Back