Showbiz

Princesha verbuese: Kate vodhi gjithë vëmendjen në kurorëzimin e mbretit, teksa nderoi Dianën dhe mbretëreshën e ndjerë

Shkruar nga Liberale
Princesha verbuese: Kate vodhi gjithë vëmendjen në

Princesha e Uellsit dukej vezulluese me një fustan të fildishtë Alexander McQueen teksa mori pjesë në Kurorëzimin e Mbretit së bashku me Princin William dhe fëmijët e tyre.

Teksa mbërriti në Londër këtë mëngjes, Kate Middleton, 41 vjeç, ishte elegante me fustanin mahnitës prej mëndafshi, i cili përmbante qëndisje me fije argjendi dhe me motivet e 4 luleve, trëndafili anglez, gjembi skocez, daffodil uellsian dhe shamrock irlandez.

Në vend të një diademe, nëna e tre fëmijëve vendosi një kurorë Jess Collett x Alexander McQueen me motive gjethesh. Në një lëvizje homazhi për vjehrrën e saj të ndjerë, princesha veshi një palë vathë me perla dhe diamant të Dianës për këtë rast.

Ndërkohë ajo i bëri homazhe edhe mbretëreshës së ndjerë duke veshur gjerdanin George VI Festoon, i cili ishte një dhuratë nga Mbreti George VI për vajzën e tij, atëherë princeshë Elizabeth.

Princesha ka zgjedhur prej kohësh të veshë Alexander McQueen për momente të rëndësishme në jetën e saj.

Ajo ka veshur Alexander McQueen – një nga markat e saj të preferuara të modës – në shumë raste, më së shumti ka zgjedhur drejtoreshën krijuese Sarah Burton për të dizajnuar fustanin e saj të nusërisë.

Kate veshi vathë me perla që iu dhuruan Dianës para martesës së saj me Princin Charles në 1981./Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" jnewsslider="true" ids="1351036,1351037,1351038,1351039,1351040,1351041,1351042,1351043,1351044"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH