Showbiz

"Princesha e varfër", Kate Middleton shfaqet në ceremoninë BAFTA me vathët 16 euro

Shkruar nga Liberale
"Princesha e varfër", Kate Middleton shfaqet në

BAFTA-t përfunduan pak orë më parë dhe tashmë ndër paraqitjet që ra në sy ishte ajo e Kate Middleton, e cila mori pjesë në ceremoninë e ndarjes së çmimeve me Princin William, teksa Helen Mirren bëri homazhe për Elizabeth.

Princesha e Uellsit zgjodhi për këtë rast një fustan mbrëmjeje që e ka veshur më parë, një fustan të bardhë me një shpatull nga Alexander McQueen, ku dorezat e gjata të zeza prezantonin kontrastin klasik, por gjithmonë mbresëlënës të ngjyrave bardh e zi, duke shtuar gjithashtu formalitetin në të gjithë. Çanta e saj ishte gjithashtu një çantë e vogël clutch e zezë.

Megjithatë, edhe më mbresëlënës kanë qenë vathët me lule, Zara me vlerë 16 euro, të cilat me siguri do të shiten sa hap e mbyll sytë.

Kjo nuk është hera e parë që Kate rivesh një veshje në tapetin e kuq të çmimeve BAFTA. Në vitin 2020, ajo iu përmbajt temës së "modës së qëndrueshme" duke veshur një fustan Alexander McQueen në ngjyrë të bardhë dhe ari, të cilin e kishte veshur më parë në vitin 2012./Liberale.al

[gallery columns="1" size="full" ids="1330528,1330532,1330533,1330534"]

Liberale Newsroom

Poll
SHQIPENGLISH